Mieszkańcy zgłosili wrak zajmujący miejsce parkingowe. Okazało się, że samochód był skradziony

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku dzięki interwencjom straży miejskiej z poznańskich ulic zniknęło ponad 430 wraków, które nie tylko zajmowały miejsca, ale także szpeciły okolicę. Strażnicy nie przestali jednak prowadzić działań w tym zakresie. W ostatnim czasie interweniowano w sprawie kolejnego pojazdu. Jak się okazało, stary samochód na os. Stare Żegrze został wcześniej skradziony.

 

O starym Oplu stojącym na jednym z ratajskich osiedli mówiło wielu okolicznych mieszkańców. Zwracali uwagę na fakt, że zajmuje miejsce parkingowe i szpeci okolicę. Zgłosili sprawę do straży miejskiej prosząc o interwencję.

Stan pojazdu wyraźnie wskazywał, że nie jest już od dawna używany – wybita była szyba, lusterka były uszkodzone, a w oponach nie było już powietrza.

Strażnicy rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela pojazdu. Dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wskazały jednak, że samochód jest zgłoszony jako skradziony.

W takiej sytuacji funkcjonariusze sporządzili dokumentację fotograficzną, a następnie przekazali sprawę policjantom z Nowego Miasta, którzy podejmą kolejne czynności. Po ich zakończeniu możliwe będzie „uwolnienie” miejsca parkingowego na osiedlu.