Szereg atrakcji dla psów i ich miłośników podczas Kejtrówki

Choć na co dzień można ich tam spotkać całkiem sporo, to w najbliższy weekend psy zdecydowanie „opanują” poznańską Cytadelę. W sobotę i niedzielę będzie odbywać się kolejna Kejtrówka, podczas której nie zabraknie stałego punktu programu, czyli „Latających Psów”. Co takiego potrafią?

Kejtrówka to poznański coroczny piknik dla psów i ich opiekunów oraz miłośników, który organizowany jest jako część miejskiego programu „Kejter też poznaniak”. Dla uczestników, zarówno tych czworonożnych jak i dwunożnych, przygotowano szereg atrakcji, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

W programie znalazły się uwielbiane przez wielu pokazy, w tym m.in. psów pasterskich i ratowniczych. To także okazja, do poznania różnych dyscyplin sportowych i zabawowych dla czworonogów.

Nie zabraknie również wyjątkowo widowiskowych Latających Psów, czyli serii zawodów dogfrisbee, jednej z najpopularniejszych zabaw, a zarazem dyscyplin sportowych dla psów. Zwierzęta łapią – aportują – lecący dysk (frisbee) wykonując także różne powietrzne ewolucje. Kluczowe są tu nie tylko umiejętności samego psa, ale także współpraca z człowiekiem.

W zawodach wezmą czworonogi nie tylko z Polski, ale także z innych państw. Zmierzą się w różnych kategoriach i stylach.

W programie znalazł się także szereg prelekcji i prezentacji, a także porady ze strony weterynarzy i behawiorystów. Będzie można dowiedzieć się jak dbać i wychowywać czworonoga, w tym poznać m.in. zasady pielęgnacji, czy skutecznego przywołania psa. Opiekunowie i właściciele będą mogli również poznać sygnały ostrzegawcze i uspokajające.

Swoje stoisko będzie miało też poznańskie Schronisko dla zwierząt. Przedstawiciele placówki będą informować o możliwościach czipowania psów, a także przypominać o aktualizacji danych zarejestrowanych czworonogów.

Z kolei straż miejska będzie wyjaśniać m.in. kwestie tego, co można a czego nie można robić na terenach parkowych z psem, a także kiedy w ogóle nie można na nie wchodzić z pupilem. Funkcjonariusze będą też przypominać o obowiązku sprzątania nieczystości po swoich psach.

Nie zabraknie licznych fundacji prozwierzęcych, które będą m.in. promować ideę adopcji zwierząt. W czasie Kejtrówki możliwe będzie także wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku. Choć placówka jest wdzięczna za każdą pomoc, także rzeczową, to wśród najbardziej potrzebnych znalazły się: karma dla psów – także specjalistyczna (Gastro Intestinal), miski, zabawki, gryzaki i nowe smycze. 

Z myślą o najmłodszych uczestnikach weekendowej imprezy organizatorzy uwzględnili także szereg atrakcji dla dzieci. Teatr Fuzja zaprezentuje spektakl „Reksio”. Dodatkowo wraz z rodzicami mali poznaniacy będą mogli wziąć udział w warsztatach „Buda dla psa – na sto dwa”. Zbudowane wspólnie budy trafią do schronisk.

Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i quizów, ogromnej gry planszowej czy warsztatów kreatywności i malowania twarzy. Coś dla siebie znajdą również fani Psiego Patrolu. Na pamiątkę będzie można wykonać fotografię w specjalnej fotobudce.

Kejtrówka odbywać się będzie na poznańskiej Cytadeli w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-18:00.

Jeśli chcecie pomóc możecie zakupić i przekazać najwyższej jakości karmy dla psów premium dostępne na stronie https://karma-eminent.pl