Marta Kabsch o największym modowym wydarzeniu tej jesieni

W naszym poniedziałkowym programie Hej Poznań jak zawsze pojawili się wyjątkowi goście. Jednym z nich była Marta Kabsch, która w rozmowie z Anią Drzazgą opowiedziała o wydarzeniach i atrakcjach, jakie na najbliższe tygodnie przygotował dla nas Stary Browar.

Warto przybliżyć dwa czekające nas wydarzenia, które bez wątpienia są bardzo nietuzinkowe. Jedno z nich to wyjątkowa wystawa, a właściwie wernisaż Noriakiego pod hasłem ‘Sejf za obrazem’,który odbędzie się już 1 września i potrwa do 31 stycznia. Warto podkreślić, że wspomniana wystawa jest częścią programu obchodów 18. urodzin Starego Browaru, które odbędą się już jesienią! Ojciec słynnego już Watchera, to poznański artysta i malarz i właściwie… to wszystko co o nim wiemy! A to z kolei powoduje, że jego postać wzbudza jeszcze większe zainteresowanie. 

Wystawa na Dziedzińcu Sztuki będzie pierwszą tak obszerną wystawą tego artysty. Będzie więc można zapoznać się z wieloma jego pracami, które na dzień dzisiejszy nie były nam znane. Ciekawostką jest fakt, że całą wystawę otworzy obraz, który stworzył kilkuletni Noriaki, na którym przedstawił swoją mamę. 

Drugą inicjatywą, którą przybliżyła nam Marta Kabsch jest modowe wydarzenie roku czyli biała impreza pod hasłem Co Za Noc, która odbędzie się 10 września. 

Jak wziąć udział w tym wydarzeniu? Wystarczy zrobić zakupy za minimum 500 zł w trzech, różnych miejscach, a paragony zarejestrować w aplikacji mobilnej. 

Francuski piknik, tutaj trochę można dopatrzeć się nawiązania do białych kolacji odbywających się właśnie we Francji, w Paryżu. To jest tradycja, która ma początki w latach 80-tych, wtedy odbyła się pierwsza biała kolacja. We Francji to wydarzenie ma takich charakter bardzo snobistyczny, nie wiadomo do końca jak się dostać na listę gości. W tej chwili już kilkaset osób otrzymuje te zaproszenia. Polega to na tym, że we wskazanym dniu, całe towarzystwo spotyka się w danym miejscu, ale w miejscu publicznym, rozkładają się i efekt jest niesamowity. Nagle pojawia się tysiąc osób, wszyscy ubrani na biało i siadają do kolacji, więc to jest naprawdę surrealistyczny widok.

opowiada Marta Kabsch.

Więcej informacji na temat wydarzeń znajdziecie na stronie Starego Browaru, w zakładce wydarzenia.