Mniej śmieci i więcej zieleni w Parku Sołackim

Około 200 drzew i krzewów posadzono w piątek w Parku Sołackim, jednocześnie zbierając porozrzucane tam śmieci. W akcji uczestniczył m.in. Jacek Jaśkowiak.

 

Akcja „Czysty, Zielony Poznań” odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji „Czytse, Zielone Miasta”. Piątkowe wydarzenie miało miejsce w Parku Sołackim, jednym z najpopularniejszych miejsc rekreacji poznaniaków. Główne atrakcje przewidziano w okolicy Portu Sołacz, który od niedawna znów funkcjonuje.

Podczas akcji uczestnicy zapełnili kilkanaście worków zbierając porozrzucane po parku śmieci. Mniej odpadów, a więcej zieleni – tak teraz wygląda okolica, ponieważ posadzono także około 200 sztuk drzew i krzewów, które przekazały Lasy Państwowe. W działaniach uczestniczył m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który podziękował mieszkańcom za zaangażowanie, jednocześnie apelując o częstsze tego typu wydarzenia.

Akcja miała na celu nie tylko uprzątnięcie terenu i posadzenie nowej zieleni, ale także edukację i integrację mieszkańców. Przy Porcie Sołacz zorganizowano także ekowarsztaty i pokaz pszczelarski.