Poznań chce być bardziej przyjazny seniorom i pyta ich o politykę senioralną

Miasto Poznań chce poznać opinie seniorów w zakresie tego, co i jak zmienić, by było ono bardziej przyjazne najstarszym mieszkańcom. Planowane są konsultacje i warsztaty, a wnioski z nich płynące będą podstawą przy wypracowywaniu założeń nowej polityki senioralnej Miasta.

 

Miasto zachęca do udziału w warsztatach skierowanych do poznańskich seniorów. Mieszkańcy będą mogli nie tylko wskazać swoje oczekiwania i potrzeby w życiu codziennym w Poznaniu, ale także zaproponować działania i inicjatywy, które ich zdaniem sprawią, że miasto będzie bardziej przyjazne najstarszym poznaniakom.

Podczas spotkań obecni będą przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych działających na rzecz seniorów.

Miasto chce poznać potrzeby najstarszych mieszkańców szczególnie w zakresie transportu, przestrzeni publicznej i budynków, mieszkalnictwa, partycypacji obywatelskiej i zatrudnienia, wsparcia społeczności, usług zdrowotnych, partycypacji społecznej oraz szacunku i inkluzji społecznej.

Wnioski ze spotkań i warsztatów będą podstawą do tworzenia założeń nowej polityki senioralnej dla Miasta na lata 2023-2027.

Planowanych jest 5 spotkań:

25 maja 2022 r. – Pracownia Ekonomii Społecznej ładne rzeczy, ul. Św. Marcin 57

26 maja 2022 r. – Dom Seniora na Świerczewie “Świerczewski Krąg”, ul. Grabowa 22B

27 maja 2022 r. – Dom Kultury “Orle Gniazdo”, os. Lecha 43

30 maja 2022 r. – Dom Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy Wyklętych 26

31 maja 2022 r. – Dom Kultury “Stokrotka”, ul. Cyniowa 11

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja w Centrum Inicjatyw Senioralnych pod nr. tel. 61 847 21 11, w godz. 8.00 – 16.00.