Ponad 400 zawodników rozpoczyna rywalizację na Chwiałka Volley

Rozpoczęła się kolejna edycja międzynarodowego festiwalu siatkówki plażowej Chwiałka Volley. Dziś i jutro rozgrywane są turnieje młodzieżowe, ale drużyny seniorskie rozpoczną zmagania w weekend. Do Poznania przyjechali zawodnicy m.in. z Brazylii, Ukrainy, Libanu czy Ugandy.

 

Już po raz siódmy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapewniają poznaniakom i turystom sportowe emocje w ramach turniejów siatkówki plażowej Chwiałka Volley. Podobnie jak w ubiegłym roku także i w tym impreza rozgrywana jest na terenie dwóch obiektów – pływalni letniej Chwiałka przy ul. Spychalskiego oraz na terenie Oddziału Rataje na boiskach „Piach i Podróże”.

Turniej rozpoczął się dzisiaj od zmagań młodzieży. W czwartek do rywalizacji przystąpili chłopcy, a w piątek na boiska wybiegną dziewczyny. Seniorskie zespoły zapewnią sportowe emocje w weekend, 4 i 5 czerwca.

Łącznie w tegorocznym Chwiałka Volley weźmie udział ponad 400 zawodników z różnych państw. Poza Polską znalazły się tam m.in. Brazylia, Liban, Uganda czy Ukraina.

Sobotnie rozgrywki rozpoczną się o 8:00 od turnieju męskiego. Zmagania par mieszanych oraz kobiet przewidziano na niedzielę.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy z koszulką lub topem zawodniczym.

Na najlepszych zawodników czekać będą nagrody pieniężne i rzeczowe, w tym m.in. kursy językowe, usługi fizjoterapeutyczne, treningi personalne i masaże.