Chwiałka Volley już w przyszłym miesiącu

Od jutra będzie można zapisać się na tegoroczną edycję Chwiałka Volley, w ramach Wielkopolskiego Wielkiego Szlema. Cykl turniejów siatkówki plażowej odbędzie się w przyszłym miesiącu.

 

Chwiałka Volley jest turniejem, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w Poznaniu, przyciągając zawodników z różnych miast.

Z uwagi na duże zainteresowanie w poprzednich latach, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podjęły decyzję o rozszerzeniu turnieju na więcej drużyn. Gdy w czasie zapisów zostanie osiągnięty ubiegłoroczny limit, uruchomione zostaną kolejne miejsca. Jeśli będzie więcej niż 32 pary, rywalizacja będzie odbywać się w dwóch lokalizacjach jednocześnie – na plaży przy Basenie Chwiałka oraz na plaży Piach i Podróże na os. Piastowskim.

Cyklu turniejów Chwiałka Volley odbędzie się w dniach 15-16 maja (pozostałe turnieje w ramach Wielkopolskiego Wielkiego Szlema odbędą się w lipcu i sierpniu).

W każdym z turniejów przewidziane są nagrody finansowe w wysokości łącznie 1500 złotych, a także nagrody rzeczowe i pamiątkowe puchary. Przewiduje się również wybór najlepszych zawodników poszczególnych rozgrywek.

Pula nagród w każdym z turniejów została podzielona na poszczególne miejsca:

– I miejsce – 800 złotych
– II miejsce – 400 złotych
– III miejsce – 200 złotych
– IV miejsce – 100 złotych.

Trzy najlepsze zespoły z Chwiałki Volley i Zbąszyń Cup zapewnią sobie udział w turnieju finałowym Plaża Wrze. Dodatkowo najlepsza para Wielkopolskiego Wielkiego Szlema otrzyma nagrodę specjalną na Plaży Wrze.

Pakiety startowe będą kosztować 80 złotych. Zapisy rozpoczną się we wtorek, 20 kwietnia, o godzinie 20:00 pod adresem mailowym chwialkavolley@posir.poznan.pl. Regulamin rozgrywek dostępny jest online.