Kreatywna Strefa Dziecka na Reniferiadzie także dla dzieci z niepełnosprawnościami

Już w najbliższy weekend, 10-11 grudnia, odbędzie się Reniferiada, czyli Festiwal Tradycji Świątecznych. Wśród atrakcji znalazła się także specjalna oferta dla najmłodszych uczestników, również tych z niepełnosprawnościami. Ciekawe zajęcia pod okiem profesjonalnych opiekunów pozwolą dzieciom na spędzenie ciekawie czasu także w czasie, gdy ich rodzice będą robić świąteczne zakupy.

 

Reniferiada już w najbliższy weekend zawita do Słodowni +1 Starego Browaru. Na stoiskach ponad 30 wystawców będzie można kupić m.in. biżuterię, książki, kosmetyki, ekożywność, pakiety spa, zabawki, ozdoby świąteczne, świece i wiele innych ciekawych wyrobów rękodzielniczych, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla siebie lub bliskich.

Goście specjalni, Katarzyna Bosacka i Jakub Reszka przygotują świąteczne potrawy, opowiadając o nich i podpowiadając, jak przyrządzić pyszne i tanie dania. Wszystkie będzie można spróbować podczas wydarzenia. Nie zabraknie także prelegentów opowiadających o świątecznych tradycjach i historii.

Nie zapomniano o najmłodszych. Podczas Reniferiady dostępna będzie strefa dla dzieci, w tym również tych z niepełnosprawnościami.

„Relacjonując różne wydarzenia w Poznaniu zauważyliśmy, że brakuje atrakcji dla dzieci z niepełnosprawnościami. Chcieliśmy to zmienić, by świąteczna atmosfera i zabawa była dostępna dla wszystkich, dlatego podjęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, które ma doświadczenie w opiece nad dziećmi zmagającymi się z różnymi ograniczeniami” – wyjaśnia Michał Ciszak, prezes portalu codziennypoznan.pl, organizator Reniferiady

Co czeka na najmłodszych w „Kreatywnej Strefie Dziecka”? Wśród atrakcji Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zapowiada m.in. wykonywanie cieczy antynewtonowskiej, która ma zaskakujące właściwości i kontakt z nią niebywale odpręża. Dzieci będą mogły też popracować z masą porcelanową, która idealnie nadaje się do stworzenia ozdób, ponieważ pięknie przepuszcza światło słoneczne.

Nie zabraknie też barwienia masy solnej, która podbija serca małych i nieco starszych poznaniaków oraz ozdabiania kartek świątecznych i ozdób.

Przygotowano także ciekawe gry planszowe oraz zabawy z chustą animacyjną, w czasie których dzieci będą integrować się wzajemnie i wspólnie bawić.

Będzie też kącik telewizyjno-muzyczny z bajkami edukacyjnymi i kolędami. Do wyświetlania bajek i filmów wykorzystany będzie projektor laserowy Samsung 4K The Premiere dostarczony przez Samsung Polska.

Dzieci będą mogły spędzić czas w strefie zarówno z rodzicami jak i pozostać z opiekunami w czasie, gdy rodzice będą robić zakupy.

W sobotę atrakcje czekać będą między godziną 10:00 a 20:00, a w niedzielę między 12:00 a 18:00. Wstęp jest bezpłatny.

Atrakcje w Kreatywnej Strefie Dziecka skierowana są do dzieci w wieku 4-12 lat.