Bezpłatne badania i porady specjalistów w ramach Białej Soboty

Caritas Poznań wraz z Miastem Poznań zapraszają na kolejną Białą Sobotę. To okazja, by skorzystać z bezpłatnych podstawowych badań czy uzyskać porady specjalistów. Dostępni będą m.in. endokrynolog, laryngolog, dietetyk czy też protetyk słuchu.

 

Biała Sobota odbędzie się w budynku oraz na parkingu Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92.

W gabinetach zorganizowanych w szkole dostępni będą lekarze specjaliści: ginekolog, laryngolog, diabetolog, pulmonolog, chirurg onkolog, kardiolog, endokrynolog, dietetyk, neurolog i otolaryngolog, a także lekarz rodzinny oraz protetyk słuchu.

Możliwe będzie też wykonanie podstawowych badań krwi, poziomu glukozy, trójglicerydów czy cholesterolu, a także ciśnienia krwi. Na stoisku Stowarzyszenia chorych na czerniakach będzie można dowiedzieć się więcej o badaniach znamion wideodermatoskopem, a z kolei przedstawiciele towarzystwa Amazonki w Poznaniu będą na swoim stoisku mówić o profilaktyce raka piersi oraz sposobach jego leczenia.

Poznańskie Centrum Świadczeń będzie udzielać informacji w zakresie Poznańskiej Złotej Karty, czyli Karty Seniora oraz pudełka życia.

Możliwe będzie również sprawdzenie swojej wagi i wskaźnika BMI.

W programie znalazły się także wykłady oraz zajęcia. Ci, którym dokucza ból kręgosłupa, będą mogli posłuchać fizjoterapeuty, który o 10:00 będzie podpowiadał, co zrobić, by ból był mniejszy. Z kolei o 11:30 planowany jest wykład na temat bezpieczeństwa na drogach oraz w Internecie. Na 12:15 planowany jest wykład z zakresu dietetyki.

Jednocześnie, przez cały czas trwania wydarzenia będzie można przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Udzielane będą także porady w zakresie opieki nad chorymi i seniorami w domu.

Na parkingu przed budynkiem szkoły staną specjalistyczne pojazdy, w których będzie można wykonać różne badania. W osteobusie będzie można poznać gęstość swoich kości, w mammobusie – zbadać piersi, a w słuchobusie – sprawdzić swój słuch. Chętni będą mogli również zrobić RTG klatki piersiowej.

Wydarzenia w ramach Białej Soboty dostępne będą 18 lutego, w godzinach 10:00-13:00 w budynku szkoły, natomiast te w pojazdach na parkingu przed szkołą, w godzinach 9:00-14:00. Badania i porady są bezpłatne i dostępne bez względu na wiek.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.