Policja o interwencji w rodzinie zastępczej i stanie 12 dzieci

12 dzieci z rodziny zastępczej trafiło do szpitala ze śladami przemocy fizycznej – poinformował w czwartek rzecznik wojewody wielkopolskiego Jarosław Władczyk. I dodał, że “dzieci były bite i maltretowane”. Jak informuje policja, małżeństwo prowadzące rodzinę zastępczą – 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna – zostało zatrzymane w sprawie stosowania przemocy wobec swoich podopiecznych.

 

O sprawie informowaliśmy na naszym portalu (więcej tutaj).

– W porozumieniu z prokuraturą przeprowadzono oględziny dzieci znajdujących się pod ich opieką. W wyniku tych oględzin od razu postanowiono o zabezpieczeniu dobra dzieci i przekazaniu ich do pieczy zastępczej. Natomiast małżeństwo zostało zatrzymane i doprowadzone do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu – przekazał Zieliński

Dodał, że policjanci, którzy wykonywali w tej sprawie czynności o zdarzeniu powiadomili pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu oraz karetkę pogotowia ratunkowego.

 

Jak przekazał w czwartek oficer prasowy wągrowieckiej policji młodszy aspirant Dominik Zieliński, rodzinny dom dziecka prowadziła 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi: trojgiem swoich biologicznych, jednym adoptowanym oraz ośmiorgiem, dla których stanowili rodzinny dom dziecka.

Więcej w materiale wideo.