TOP 6 porad, jak dbać o ubrania, by prezentowały się, jak nowe!

Wciąż zastanawiasz się, co robisz źle, że Twoje ubrania nie wyglądają już tak dobrze, jak po zakupie? A może zastanawiasz się, dlaczego nowe ubrania już po pierwszym praniu tracą swoje kolory, a materiały trwałość? Jeśli przejrzysz ten artykuł i zastosujesz się do wskazanych w nim porad szybko nauczysz się, jak dbać o każdy element w swojej garderobie. Sprawdź koniecznie, dlaczego warto tak dbać o ubrania!

Pamiętaj, by prać ubrania w odpowiedniej, zalecanej temperaturze

Każdy z nas pierze swoje ubrania w razie zabrudzenia w pralce. Mało kto, w dzisiejszych czasach decyduje się na żmudne i uciążliwe pranie ręczne. Okazuje się jednak, że pralka może nieco podniszczyć wątłej jakości materiały. Co więcej niektóre z nich znacząco tracą na jakości już po pierwszym upraniu.

Słabej jakości tkaniny dodatkowo uprane w zbyt wysokiej temperaturze nie wyglądają dobrze. Dlatego zawsze przyglądaj się metkom zakupionych ubrań. Jeśli zastanawiasz się, czy konkretna temperatura będzie w porządku to zawsze bezpieczna będzie ta o wartości 40 stopni. Dzięki praniu w takiej temperaturze okaże się, że nawet przy częstym praniu tkaniny nie stracą na jakości.

Sortuj odzież przed włożeniem jej do pralki

Nigdy nie upieraj ciemno wybarwionych ubrań z jasnymi i odwrotnie. Nawet jeśli Twoje ubrania są kolorowe to też nie oznacza, że powinno się je wkładać do pralki z jasnymi bądź czarnymi ubraniami. Wręcz przeciwnie, jeśli umieścisz takie ubrania w niewłaściwym otoczeniu barw to z pewnością zniszczysz nie jedno ubranie.

Dlatego zawsze trzymaj się następującej zasady: białe pierz z białymi, czarne z czarnymi, a kolorowe z kolorami. Szybko zauważysz, że warto.

Używaj odplamiaczy i innych silnych detergentów tylko wówczas, gdy to możliwe

Nie ma ubrań bez plam, ale niektóre osoby używają odplamiaczy zdecydowanie zbyt często. Zamiast tego lepiej sięgać po tego typu środki tylko wówczas, gdy naprawdę jest to konieczne. Solidne odplamiacze do tkanin, choć bardzo praktyczne mogą okazać się szkodliwe dla niektórych materiałów. Dlatego miej nad nimi szczególną pieczę.

Jeśli to konieczne, wieszaj ubrania na wieszakach

Nie wszystkie ubrania nadają się do tego, by znalazły się na półkach. Niektóre z nich lepiej umieścić na wieszakach. Dzięki temu prezentują się dużo lepiej i dłużej zyskują idealną prezencję. Na wieszakach powinny znaleźć się wszelkiego rodzaju koszule, czy sukienki. Swetry lepiej złożyć i umieścić na półkach.

Nie pierz zbyt często delikatnych materiałów

Ubrania, które zostały wykonane z delikatnych tkanin lepiej upierać ręcznie lub po prostu korzystając z programów w pralce do prania w niskiej temperaturze i z małą ilością obrotów. Dzięki temu Twoje delikatnie wykonane ubrania na dłużej zachowają swój idealny stan.

Kupuj ubrania wysokiej jakości!

Jeśli chcesz wyglądać dobrze i elegancko niezależnie od okazji otaczaj się ubraniami wysokiej jakości. Wełna, jedwab lub satyna? Każdy z tych materiałów umożliwi Ci zaprezentowanie się w stylizacji świetnej jakości. Sprawdź koniecznie, który z materiałów sprawdzi się w Twojej szafie.