Dwumilionowy pasażer na poznańskim lotnisku w tym roku coraz bliżej. Sierpień z kolejnym rekordem

Poznańskie lotnisko odnotowało kolejny rekordowy miesiąc. Po podsumowaniu wyników z sierpnia okazało się, że był najlepszych sierpniem w historii portu, a na dodatek podróżnych było więcej niż w lipcu 2023, który także był rekordowy.

 

Trwa dobra passa poznańskiego lotniska na Ławicy. Ze statystyk wynika, że sierpień 2023 był najlepszym sierpniem w ponad stuletniej historii portu.

Obsłużono 366 224 pasażerów, czyli więcej także niż miesiąc wcześniej. Łącznie w wakacyjne miesiące, czyli w lipcu i sierpniu obsłużono 722 711 podróżnych.

Dynamika wzrostu w sierpniu w stosunku do ubiegłego roku wyniosła 21%.

Najwięcej osób skorzystało z oferty czarterowej. Opcję tę wybrało 166 593 pasażerów, czyli o 26% więcej niż w analogicznym okresie rok temu. Najpopularniejszymi kierunkami były: Antalya, Bodrum, Heraklion, Rodos i Burgas.

Na drugim miejscu znalazły się połączenia w sektorze LCC, czyli tanich linii lotniczych, z których skorzystało 165 596 osób, a więc o 17% więcej niż w sierpniu 2022 roku. Po raz kolejny dwa pierwsze miejsca zajęły lotniska w Londynie – Stansted i Luton. Podium zamknął Zadar, a na dalszych pozycjach znalazły się Dublin, Mediolan-Bergamo, Budapeszt, Kraków, Barcelona-Girona, Korfu i Liverpool.

Wzrost odnotowano także w sektorze legacy. Obsłużono tam 33 668 podróżnych, co oznacza 22% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Co ciekawe, podobnie jak w lipcu na pierwszym miejscu znalazł się Frankfurt, a nie zwykle triumfująca Warszawa.

Coraz bliżej jest także dwumilionowy pasażer w tym roku. Od początku 2023 na Ławicy obsłużono już 1 894 183.

Rekordowe statystyki są optymistyczne dla przyszłości lotniska, a tym samym dla pasażerów. To znak dla linii lotniczych oraz biur podróży, że warto rozbudowywać siatkę połączeń prosto z Poznania.