Rzucali kamieniami w bizona w Zoo Poznań. Nagrali ich inni zwiedzający

Dorośli ludzie wraz z dzieckiem wybrali się do zoo i… rzucali kamieniami w zwierzęta. Do zatrważającej sytuacji doszło w Zoo Poznań w niedzielę, a nagrali ją inni zwiedzający, którzy powiadomili pracowników ogrodu. Powód, jaki podali dla swojego zachowania sprawcy jest równie przerażający.

Zoo Poznań umieściło nagranie wideo, na którym widać, jak dwójka zwiedzających rzuca kamieniami w bizona na wybiegu poznańskiego ogrodu. Towarzyszą im co najmniej jedno dziecko. Film nagrali inni zwiedzający, którzy powiadomili pracowników zoo o sytuacji.

Jak tłumaczyli swoje zachowanie mężczyźni rzucający kamieniami? Stwierdzili, że „kupili bilety, a zwierzęta nic nie robią”.

„Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem “nic nie będą robili”. Wstyd nam za wielu ludzi przed rezydentami naszych wybiegów.” – napisało Zoo w poście w social mediach

Zwiedzający powiadomili o sytuacji dyżurnego pracownika zoo telefonicznie – przy wybiegach znajdują się tabliczki z numerem alarmowym i to właśnie dzięki temu możliwe było szybkie zgłoszenie sprawy.

Niestety nie ma informacji o tym, czy panowie poniosą konsekwencje swoich działań.