Można już parkować pod Rondem Kaponiera. Na razie bezpłatnie

Kierowcy mogą już korzystać z parkingu pod Rondem Kaponiera. Przez pierwsze dwa miesiące, parkowanie będzie bezpłatne. Do użytku oddano ponad 200 miejsc, co powinno trochę ułatwić zaparkowanie samochodu w centrum miasta.

Na dwóch poziomach parkingu, do użytku kierowców oddano dziś powierzchnię ponad 8,5 tysiąca metrów kwadratowych, na których znajduje się 240 miejsc. Władze mają nadzieję, że w ten sposób nie tylko uda się rozładować zapchane miejsca postojowe w okolicy, ale także zachęcić do pozostawiania samochodu w centrum i przesiadki na komunikację zbiorową lub rower miejski.

W wyniku przetargu, zarządcą parkingu została spółka Apcoa Parking Polska, z którą podpisano umowę do 12 czerwca 2021 roku. Choć spółka ma czas do 17 września 2017 roku, Miasto zadecydowało o wcześniejszym uruchomieniu obiektu, dzięki czemu kierowcy od dziś mogą zostawiać tu swoje samochody.

„Przychylając się do oczekiwań Miasta Poznań, podjęliśmy decyzję o otwarciu parkingu już od 14 lipca, jeszcze w trakcie jego wyposażania przez operatora i potraktowaniu tego okresu jako promocyjny. Wprowadzenie promocji ma zachęcić do korzystania z parkingu po 17 września, gdy będzie ono w pełni płatne”

Michał Prymas, członek zarządu ZKZL

Przez dwa miesiące parkowanie będzie bezpłatne, ale… tylko w dzień. Między godziną 22:00 a 6:00, za każdą rozpoczętą godzinę postoju, trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 2 złotych. Abonament na parkowanie nocne można wykupić za 100 złotych. Po zakończeniu promocji, parkowanie kosztować będzie tyle samo, ile na miejscach w strefie parkowania w okolicy.