„KORWiN cynicznie wykorzystuje kobiecą tragedię”, mówią poznańskie feministki

O żerowanie na ofiarach przemocy seksualnej z Niemiec i mentalność podobną sprawcom wydarzeń z nocy sylwestrowej oskarżają poznański oddział KORWiN przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

Feministki, nieobecne na sobotniej demonstracji w obronie kobiet europejskich, ostro krytykują poznański oddział KORWiN.
– Potępiamy przemoc wobec kobiet bez względu na to, kto jej dokonuje i sprzeciwiamy się wykorzystywaniu tragedii kobiet dla ugrania politycznych celów- piszą w oficjalnym oświadczeniu przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Konsola. – Demonstracja Partii Korwin jest jedynie przykładem pogardliwego traktowania przemocy wobec kobiet.

KORWiNiści, zapewniający o głębokim szacunku wobec kobiet, zorganizowali na placu Wolności zgromadzenie 16 grudnia w samo południe.
– Wystarczy także przyjrzeć się komentarzom pod wydarzeniem zapraszającym na demonstrację, by przekonać się, iż są one wyrazem tej samej mentalności jaką kierowali się sprawcy przemocy wobec kobiet w noc sylwestrową – kontynuują feministki i dodają: – Narracja o bohaterstwie jest tutaj nie na miejscu, tak jak niewłaściwe jest używanie argumentów o rzekomej ochronie kobiet, kiedy tak naprawdę chodzi o propagowanie ksenofobii i własnych rasistowskich uprzedzeń przez partię Korwina.

Demonstracja – pierwsza z przynajmniej dwóch – jest następstwem napaści na tle seksualnym z nocy sylwestrowej. W Kolonii poszkodowane kobiety jako przestępców wskazywały mężczyzn o ciemnym kolorze skóry.
– Przede wszystkim zdarzenia te to atatki mężczyzn na kobiety, a zatem jakakolwiek forma solidaryzacji z ofiarami powinna mieć znamiona protestu wobec przemocy mężczyzn wobec kobiet w ogóle – mówią feministki. – Z tego powodu demonstrację partii Korwina, tak jak organizacji antyislamskich w Niemczech, uważamy za cyniczne wykorzystanie sytuacji kobiet dla poparcia własnych interesów i operowania lękiem, by powiększyć grupę zwolenników i zwolenniczek w swej antyuchodźczej kampanii. Jeśli jest inaczej, dlaczego Partia Korwin nie protestuje przeciw gwałtom i przemocy domowej jaka ma miejsce w Polsce każdego dnia?
Według Stowarzyszenia Kobiet Konsola dlatego, że sam Janusz Korwin-Mikke słynie z pogardy dla przeciwnej płci i szowinizmu, twierdząc „gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci” a na blogu pytając „Czym jest kobieta?”.

Następna demonstracja partii KORWiN 23 stycznia.