Studio Browar Wakacje / Biznes

Biznes będzie głównym tematem kolejnego odcinka programu Studio Browar Wakacje. Porozmawiamy o tym, na czym polega sukces rodzinnych firm, z jakimi wyzwaniami muszą radzić sobie firmy w związku z pandemią i czy to dobry moment na otwieranie nowego biznesu? Nie zabraknie także rozmów o inwestycjach oraz możliwościach obniżenia kosztów firmowych. Tradycyjnie będzie także nieco historii i motoryzacji.

Studio Browar Wakacje to lifestylowy program telewizyjny realizowany na żywo w naszym plenerowym studio, które powstało na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru. To już kolejny rok, gdy pokazujemy „od kuchni” jak wygląda nasza praca – każdy, kto w piątki od godziny 17:00 pojawi się na dziedzińcu, może przekonać się, co widzi operator kamery, jak wyglądają przejścia między wywiadami i ile czasu mają dziennikarze na przepięcie mikroportów z mikrofonem przygotowując się do kolejnej rozmowy z gośćmi.

W rolę prowadzących wcielają się nasi dziennikarze: Kamil Czajkowski, Anna Drzazga, Zbigniew Kopeć, Patrycja Rygusiak oraz Tatiana Sokołowska.

W tym tygodniu głównym tematem naszych rozmów będzie „Biznes”.

Z Katarzyną Gierczak Grupińską z Fundacji Firm Rodzinnych porozmawiamy o roli, jaką pełnią rodzinne biznesy w naszym województwie. Co oznacza, że Wielkopolska jest silna w tym zakresie i dlaczego firmy rodzinne dobrze radzą sobie właśnie tutaj?

O firmie z tradycjami, ale przede wszystkim o ich wyjątkowych meblach porozmawiamy z przedstawicielami Śliwocki Home. Poznańska firma wyróżnia się ciekawymi projektami i wysokiej jakości wykonaniem. Bartosz Śliwocki opowie o innowacyjnych pakietach wyposażenia wnętrz.

Ostatnie miesiące przyniosły niespodziewaną rewolucję w gospodarce, a przedsiębiorcy stanęli przed ogromnym wyzwaniem, by przetrwać trudny okres pandemii. Jak w tej sytuacji radziła sobie branża targowa, czyli jedna z pierwszych, które ucierpiały i jak radzi sobie przy wciąż obowiązujących obostrzeniach? O tym porozmawiamy z Julią Królak i Iwoną Sawicką z Smart Design Expo. Opowiedzą o nowych pomysłach, które z jednej strony pozwoliły na przetrwanie firmy, a z drugiej na rozwój w zupełnie nowym kierunku.

O trudach ostatniego miesiąca i tym, jak stało się to również impulsem do rozwoju własnych pasji porozmawiamy z Aliną Niewczyk-Toczyńską z Fundacji Polska Izba DIY. Fundacja wspiera pasjonatów rękodzieła i rzemiosła, w tym również firmy, które powstały w czasie pandemii, jako reakcja na nową rzeczywistość, która inspirowała to zdecydowania się na realizację swoich marzeń i talentów.

Pozostając w temacie nowych firm powstających w czasie, gdy wiele innych zawieszało swoją działalność, na naszej kanapie zasiądzie Jakub Reszka, który niedawno otworzył swoją autorską restaurację na poznańskich Jeżycach – Orzeł & Reszka. Jak pandemia zmotywowała go do spełnienia swojego marzenia?

O nowych inwestycjach w Poznaniu, a konkretnie o tej powstającej przy ul. Wołkowyskiej porozmawiamy z Darią Liszczyk z UWI Inwestycje. Jakie są atuty inwestycji i nowej, inteligentnej technologii, którą wykorzystano?

Co wspólnego ma opalenizna i biznes? Słońce! Z Łukaszem Patryką z Solarki porozmawiamy między innymi jak instalacja paneli fotowoltaicznych w firmie pozwala obniżyć jeden z większych kosztów prowadzenia biznesu – koszt energii elektrycznej.

Gdy już omówimy koszty, to Grzegorz Urbański z Volvo Karlik opowie szwedzkiej filozofii szczęścia, bezpieczeństwie i akcjach charytatywnych, w których bierze udział Karlik, czyli o tym wszystkim, co sprawia, że biznes nie jest jedynie czystą kalkulacją i ma swoją „ludzką” twarz.

Skoro o samochodach mowa to nie można zapomnieć o naszym cyklu motoryzacyjnym. Jakub Suchanek z PHI SA, który pokaże wyjątkowy pojazd – w czasie naszego programu na Dziedzińcu Starego Browaru stanie Maybach. Nasz gość powie o tym, jaką rolę pełni samochód w świecie ciągłym spotkań biznesowych.

Motoryzacyjnie będzie także w naszym cyklu historycznym. W tym tygodniu Zbigniew Kopeć porozmawia o kobiecie, która jako pierwsza w Poznaniu zdobyła prawo jazdy.

Nie zabraknie także filmowych poradników z zakresu kulinariów i „zrób to sam”.

Serdecznie zapraszamy nie tylko do oglądania Studio Browar Wakacje przed monitorami i ekranami, ale także na Dziedzińcu Starego Browaru. Początek już w piątek, 14 sieprnia, o godzinie 17:00.

___

Partnerami projektu są: Sinner Club, Smart Design Expo, Stary Browar, Śliwocki Home i VW Poznań