Hej Poznań na żywo od 8:30

5 marca w Hej Poznań rozmawiać będziemy z Florentyną Macioszyk z Fundacji Preludium o projekcie MOCNA czyli o Lokalnym Centrum interwencyjno-informacyjnym dla kobiet doznających/z doświadczeniem przemocy seksualnej w Poznaniu świadczącego bezpośrednią pomoc informacyjną, psychologiczną i formalno-prawną.

Ponadto Dawid Cytrowski  z Radia Poznań odsłoni przed nami tajniki zawodu komentatora sportowego i zdradzi czy kiedykolwiek zabrakło mu przysłowiowego “języka w gębie”. A  Krzysztof Zieliński trener i dietetyk obali parę mitów dotyczących diety, metabolizmu i podpowie jak dbać o siebie zawsze a nie tylko przed wiosną.

Małgorzata Łabuś, lekarz, a przede wszystkim mama chorej na mukowiscydozę Wandy opowie o akcji Oddech Wandy. Do teraz udało się zebrać prawie 170 tysięcy. Pani Doktor opowie też o samej chorobie i o tym jak bardzo potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli, aby utrzymać chorych przy życiu. Następnie  Anna  Nowotna-Nadziejko, vloggerka i właścicielka biura podróży Sky Dreams opowie o podróżowaniu w czasach zarazy oraz fantastycznej serii wywiadów Live z Krańców Świata, w których rozmawia z Polakami mieszkającymi w różnych częściach naszej planety. 

A teraz czas na muzykę i dzień Św. Patryka, który jest obchodzony na całym świecie 17 marca. Naszym gościem będzie irlandzki muzyk mieszkający w Poznaniu Matthew Kelly, który opowie o tym bardzo ważnym dla Irlandii dniu, o swojej muzyce, a przede wszystkim zagra i zaśpiewa dla nas parę kawałków live.