Nietrzeźwy przewoził niesprawnym samochodem dziecko. Lista złamanych przepisów jest jeszcze dłuższa

Pijany prowadził samochód, przewożąc dziecko, które nie podróżowało w foteliku. Lista złamanych przez kierowcę przepisów ruchu drogowego jest jednak jeszcze dłuższa.

 

Jak informuje poznańska drogówka, podczas przejeżdżania w miejscowości Napachanie w gminie Tarnowo Podgórne policjanci zauważyli samochód osobowy poruszający się z nadmierną prędkością. Kierowca przekraczał prędkość jadąc w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli i dopiero wtedy okazało się, że lista złamanych przez kierowcę przepisów jest dłuższa.

Badanie wykazało, że kierujący jest w stanie po spożyciu alkoholu. W pojeździe znajdowało się dziecko, które nie było przewożone w prawidłowy sposób, ponieważ nie było umieszczone w specjalnym foteliku.

Kierowca, 42-letni mężczyzna, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a na dodatek okazało się, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 30 km/h.

Podczas sprawdzania dokumentów ustalono również, że pojazd, którym się poruszał nie posiada aktualnych badań technicznych.

Teraz sprawa 42-latka trafi do sądu, który podejmie dalsze decyzje w sprawie.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.