Nadal można odwiedzać Zoo Poznań

Obowiązujące od dziś restrykcje nie obejmują ogrodów zoologicznych. Zoo Poznań zachęca do skorzystania z oferty i wybrania się na spacer w odwiedziny do mieszkańców ogrodu.

 

Jak wynika z rozporządzenia, nowymi restrykcjami nie są objęte ogrody zoologiczne. Oznacza to, że nadal można zwiedzać zarówno Stare jak i Nowe Zoo, do czego zachęca poznański ogród.

W marcu zapraszają do siebie w godzinach 9:00-17:00, a od 1 kwietnia od 9:00 do 19:00.

Na terenie zoo obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Placówka przypomina, że nie moga one być zastąpione szalikiem, chustą czy przyłbicą.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia i ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, nieczynne są pawilon zwierząt nocnych, chata tygrysa, chata niedźwiedzi, dział drapieżnych (tam, gdzie m.in. surykatki, manule, karakale). Budynek słoniarni został dopuszczony do zwiedzania warunkowo  – obowiązuje dystans, nakaz noszenia maseczek oraz limit osób jednocześnie przebywających w słoniarni.

W Starym Zoo zamknięte są: małpiarnia, ptaszarnia oraz pawilon zwierząt zmiennocieplnych.

Zamknięte są także wszystkie punkty gastronomiczne, jednak zoo zapowiada, że sprzedaż produktów gastronomicznych na wynos ma ruszyć od pierwszego kwietniowego weekendu, w święta.

Zoo zachęca do spacerowania po ogrodzie, a także apeluje o zachowanie ostrożności i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych – także zwierząt oraz ich opiekunów.

Bilety dostępne są online.