Kolejny podróżny z kastetem na lotnisku w Poznaniu. Chciał polecieć do Egiptu

Wielu Polaków nadal zapomina o tym, że kastety są m.in. w Polsce uznawane za białą broń i do ich posiadania, a także wywożenia poza granice państwa, konieczne są odpowiednie pozwolenia. Tymczasem po raz kolejny w ostatnim czasie na poznańskim lotnisku Ławica taki przedmiot znaleziono przy jednym z podróżnych.

 

Do sytuacji doszło w weekend na lotnisku Poznań-Ławica. W czasie odprawy podróżnych do Egiptu, u jednego z nich ujawniono kastet. Straż graniczna została wezwana do wyjaśnienia sprawy. W czasie rozmowy z funkcjonariuszami, 33-latek z Polski tłumaczył, że kastet kupił w sklepie i używa go jako ozdoby na pasku.

Mężczyzna wyjaśnił, że nie zdawał sobie sprawy z regulacji prawnych w tym zakresie. Z uwagi na brak odpowiednich zezwoleń, przedmiot został zatrzymany, natomiast podróżny mógł udać się w dalszą podróż.

To już kolejna tego typu sytuacja na poznańskim lotnisku w ostatnim czasie. Służby przypominają, że brak zezwoleń na przedmiot uznany za broń białą może pociągać za sobą konsekwencje prawne.