Najlepsi triathloniści w Poznaniu

Super League Triathlon to kolejne wydarzenie sportowe, które odbywa się w Poznaniu. Impreza na której spotkają się najlepsi triathloniści na świecie odbędzie się już w dniach 17-19 września. Na temat tego wydarzenia porozmawiali nasi dziennikarze, Piotr Szulc i Ania Drzazga, z Marią Korcz.

Warto podkreślić, że to właśnie Poznań jest miastem, w którym narodził się triathlon w 1984r. Powrócił do naszego miasta w 2013r., i od tamtej pory bardzo dynamicznie się rozwija.

Co ciekawe, w Poznaniu już dwukrotnie gościł Chris McCormack, mistrz świata Ironman, który w swojej karierze promował nie tylko sam triathlon, ale też nasze miasto.


Jak podkreśla nasz gość, triathlon to ogromny wysiłek dla organizmu, a udział tego typu imprezie wymaga długiego i rzetelnego przygotowania.


– To jest i pływanie i bieg i jazda na rowerze, wszystko na wysokim tempie, żeby gonić tych zawodników na początku czołówki. Lepiej przygotowywać się wcześniej, zresztą każdy zawodnik musi też przy zapisie przedstawić taki dokument, że jego stan zdrowia pozwala na to by startować. To jest naprawdę ogromny wysiłek. – mówi Maria Korcz.


Podczas wydarzenia odbędą się też Targi Sprzętu Sportowego, podczas których będzie można zapoznać się z różnymi akcesoriami skierowanymi nie tylko do samych triathlonistów.


Będzie to już szósta edycja triathlonu w Poznaniu, po raz drugi zorganizowana w ramach Super League Triathlon.

Nasz poniedziałkowy odcinek stał się bardziej sportowy niż sądziliśmy, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do udziału w tym wydarzeniu zarówno w charakterze uczestników jak i kibiców. Warto stać się częścią tej wyjątkowej inicjatywy, która promuje nie tylko sam sport, ale też szacunek i podziw dla ciężkiej pracy, której bez wątpienia wymagają przygotowania do startu w triathlonie.