Ambasador Pakistanu z wizytą w Poznaniu

Malik Muhammad Farooq, ambasador Pakistanu w Polsce, odwiedził dziś Poznań, gdzie w urzędzie miasta spotkał się z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania.

 

Malik Muhammad Farooq pełni misję w Polsce od kwietnia 2020 roku. W Poznaniu podkreślał chęć współpracy ze strony pakistańskiej ze stolicą Wielkopolski.

W ubiegłym roku akademickim na poznańskich uczelniach studiowało około 20 Pakistańczyków. W tym roku zameldowanych w Poznaniu jest 15 obywateli tego państwa. Ambasador przyznał, że chciałby, aby w stolicy Wielkopolski uczyło się więcej studentów. Jednocześnie zaznaczył, że Poznań to atrakcyjne miasto turystyczne i liczy, że coraz więcej Pakistańczyków będzie się o tym przekonywać.

Zastępca prezydenta Poznania zaproponował organizację spotkania z pakistańską młodzieżą chcącą studiować w Polsce. Pozwoli to na zwiększenie zainteresowania, a także pomoże młodym ludziom w podjęciu decyzji o dalszym kształceniu.

Jak zauważył Mariusz Wiśniewski, konieczne jest budowanie współpracy międzynarodowej na wielu płaszczyznach, w tym także tej lokalnej, samorządowej. Buduje to lepsze relacje międzyludzkie poprzez oswajanie różnic kulturowych czy religijnych między obywatelami.

W czasie spotkania rozmawiano również o gospodarce, mniejszości pakistańskiej w Poznaniu oraz kwestiach rozwoju Poznania. Ambasador wspomniał także wątek historyczny opowiadając o komandorze Władysławie Turowiczu, polskim lotniku, który po zakończeniu II wojny światowej współtworzył Pakistańskie Siły Powietrzne. Niedługo w jednym z pakistańskich miast jego imieniem oficjalnie zostanie nazwana ulica.

Uczestnicy spotkania wymienili się upominkami, a ambasador wpisał się do pamiątkowej księgi gości w urzędzie miasta.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.