Sukces Polskiego Teatru Tańca

Projekt filmowy Polskiego Teatru Tańca został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Choreograficznym w Blois. Na Nagrodę Publiczności zasłużył “Zielnik”.

“Zielnik” to już piąty choreograficzny projekt filmowy w reżyserii Iwony Pasińskiej. Tematem przewodnim dzieła jest świat roślin. Film wypełniony jest intensywnymi kolorami występującymi w naturze.

Za muzykę odpowiedzialny jest Edward Grieg, natomiast choreografia została zaprezentowana przez tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Scenografią i kostiumami zajął się Andrzej Grabowski.

Taniec połączony z odpowiednim rytmem dźwięków pozwala widzowi zatracić się w wyrazistości barw, ukazujących się na ekranie i przenieść się na chwilę w świat flory.

Le Festival Chorégraphique International de Blois – Międzynarodowy Festiwal Choreograficzny w Blois we Francji obfituje w różnego rodzaju spektakle i pokazy filmowe. W tegorocznej edycji do programu filmowego zgłosiło się 1800 twórców z 55 krajów świata.

Spośród wszystkich prac zaprezentowano jedynie 18 projektów. Twórcy “Zielnika” mogą pochwalić się jedną z czterech głównych nagród festiwalu. Oprócz 3 Nagród Publiczności, wręczono także Nagrodę Jury.

“Zielnik” znalazł się w selekcjach oficjalnych festiwali na całym świecie. Projekt był brany pod uwagę w następujących wydarzeniach: DANCINEMA w Vancouver w Kanadzie, RIFF Festival w Eina w Norwegii, Portland Dance Film Fest w Portland / USA i Aesthetica Short Film Festival w York / Wielka Brytania.

Dzieło Polskiego Teatru Tańca można bezpłatnie zobaczyć na VIMEO.