Dropek i Dropcia bohaterami kampanii edukacyjnej w poznańskich szkołach

W poznańskich szkołach rozpoczyna się dziś kampania edukacyjna, której bohaterami są Dropek i Dropcia. Akcja ma pomóc uczniom w zrozumieniu tematu małej retencji, zagospodarowania wód opadowych czy też zmian klimatu i bycia odpowiedzialnym środowiskowo. Przygotowano także konkurs z ciekawą nagrodą.

 

Kampania realizowana jest przez Aquanet Retencja, a data jej inauguracji nie jest przypadkowa. To właśnie 22 marca przypada Światowy Dzień Wody.

W ramach akcji do poznańskich podstawówek trafiły materiały ze scenariuszem lekcji, kartami pracy, filmem oraz komiksem edukacyjnym. Bohaterami kampanii są Dropek i Dropcia, czyli dwie krople wody, które mają przybliżyć uczniom temat „deszczówki”.

Uczniowie klas IV szkół podstawowych poznają odpowiedzi na pytania czym jest retencja wód opadowych, skąd bierze się deszcz i jak go „łapać” i przechowywać, a także jak przebiegają i czym są zmiany klimatyczne oraz jak można być odpowiedzialnym wobec środowiska w codziennym życiu.

Mali poznaniacy dowiedzą się jakie są zalety i sposoby wykorzystania deszczówki.

W ramach kampanii uczniowie mogą wziąć również udział w konkursie plastycznym, w którym liczyć się będzie kreatywność i wiedza. Ich zadaniem będzie wymyślenie i narysowanie, w jaki jeszcze sposób Dropek i Dropcia mogą wykorzystać deszczówkę.

Zwycięska klasa otrzyma nagrody – Aquanet Retencja wybuduje przy jej szkole ogród deszczowy. Dodatkowo, wszyscy uczniowie tej klasy otrzymają bilety do Term Maltańskich.