Jadąc ciężarówką poważnie uszkodził drzewo i… odjechał z miejsca zdarzenia

Uderzył w drzewo uszkadzając je i odjechał, choć roślina była częściowo wyrwana z korzeniami i zagrażała bezpieczeństwu ludzi oraz sieci energetycznej. Na ul. Janickiego konieczna była interwencja służb i zabezpieczenie terenu.

 

Staż miejska otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji na ul. Janickiego w Poznaniu. Jak przekazano, samochód ciężarowy uderzył w duże drzewo, w wyniku czego zostało częściowo wyrwane z korzeniami i pochyliło się, a gałęzie zahaczyły o linię energetyczną. Korzenie uszkodziły chodnik, którego nawierzchnia została wybrzuszona.

Kierowca nie zabezpieczył miejsca ani nawet nie zgłosił zdarzenia, tylko odjechał. Sytuację zgłosił mężczyzna, który skontaktował się ze strażnikami miejskimi.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Referatu Jeżyce, którzy oznaczyli i zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie wezwali na miejsce straż pożarną i pogotowie energetyczne. Strażacy zajęli się przechylonym drzewem, a pogotowie energetyczne kwestią linii, o którą opierały się gałęzie. Na czas działań służb droga była zablokowana.

Z kolei ZDM został poinformowany o konieczności usunięcia gałęzi oraz naprawy chodnika.

Nie wiadomo, czy uda się ustalić sprawcę uszkodzeń.