Partia “Polska Jest Jedna” walczy o rejestrację swojej listy wyborczej: Odrzucono 1400 podpisów

W sobotę, 16 września, na konferencji prasowej w Poznaniu, działacze partii “Polska Jest Jedna” przedstawili informacje na temat problemów z rejestracją swojej listy wyborczej w okręgu nr 39. Jak przekazała Halina Bogusz, numer jeden na liście w tym okręgu, aż 1400 z 5874 zebranych podpisów poparcia zostało odrzuconych przez Okręgową Komisję Wyborczą w Poznaniu.

„Spotykamy się z wieloma pytaniami dotyczącymi statusu naszej listy wyborczej w okręgu nr 39. Mimo naszych starań lista ta nie została zarejestrowana,” mówiła Bogusz na konferencji. „Nie zgadzamy się z tą decyzją i wysłaliśmy oficjalne pismo do Państwowej Komisji Wyborczej z argumentami prawnymi. Mamy nadzieję, że to przekona PKW do pozytywnego rozpatrzenia naszej sprawy.”

Partia “Polska Jest Jedna” powstała we wrześniu 2021 roku w Siemianowicach Śląskich. Jak czytamy na jej oficjalnej stronie internetowej, ruch ten ma na celu obronę wolności obywatelskich oraz prawo każdej osoby do decydowania o swoim zdrowiu. Założycielem oraz przewodniczącym ugrupowania jest Rafał Piech, aktualny prezydent Siemianowic Śląskich.

„W naszym początkowym etapie działania skupialiśmy się głównie na działalności jako stowarzyszenie. Naszą misją było wsparcie tych, którzy nie zgadzali się z podziałami społecznymi wprowadzanymi przez politykę sanitarną oraz z niesprawiedliwością, jaka spotykała małych i średnich przedsiębiorców,” dodał Piech.

Sytuacja partii “Polska Jest Jedna” w kontekście rejestracji jej listy wyborczej w okręgu nr 39 stała się tematem szeroko omawianym w mediach. To kolejny przykład, jak istotne są procedury rejestracji i jak wielkie znaczenie mają one dla uczestnictwa różnych ugrupowań w procesie wyborczym.

ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.