Nietypowa zbiórka poznańskiego zoo

Nie od dziś wiadomo, że niedźwiedzie, wbrew temu, co czytamy w bajkach, nie żywią się samym miodem. Na co dzień jedzą głównie to, co mogą znaleźć w naturalnym środowisku – owoce leśne, ryby, żaby, ziarna, owady i mięso ssaków. Prawdziwym rarytasem są dla nich orzechy, poznańskie zoo ogłosiło więc ich zbiórkę.

Jesień jest porą roku, podczas której na drzewach pojawiają się orzechy. Wiosną do Nowego ZOO trafią trzy nowe niedźwiedzie, w związku z tym ogłoszono zbiórkę orzechów, ich zapasy będą w tym roku bardzo potrzebne.

– Niedźwiedzie chętnie jedzą też orzechy i to właśnie z prośbą o orzechy (włoskie lub laskowe) zwracamy się do Poznaniaków. Jeśli więc macie w swoim gospodarstwie nadmiar orzechów i chcielibyście się podzielić z naszymi niedźwiedziami prosimy bardzo o przyniesienie tych nadwyżek do Nowego Zoo – czytamy na stronie Nowego Zoo w Poznaniu.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w zbiórkę są proszeni o kontakt z Martą Grześkowiak pod numerem telefonu (61) 8720 773 w godzinach 11:00-14:00. Orzechy można przywieźć również na ulicę Krańcową (główne wejście), Browarną 25 (wejście od dyrekcji, Antoninek). Podarunki przyjmowane są również w Starym ZOO.