Co to jest szczęście?

W najnowszej odsłonie programu Hej Poznań pojawił się też Piotr Michoń – doktor ekonomii, który pracuje w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Były stypendysta programu Marie Curie, swoje teksty publikował między innymi w Wysokich Obcasach i Newsweeku.

W rozmowie z Piotrem Szulcem opowiedział o jego wyjątkowym, autorskim projekcie jakim jest Ekonomia Szczęścia. Co ciekawe, kurs prowadzony jest zarówno w języku angielskim jak i polskim i łączy w sobie psychologię, filozofię i socjologie.

Piotr Michoń, jak sam mówi, stworzył ten projekt, ponieważ jest po prostu człowiekiem, który zainteresowany jest… drugim człowiekiem. Ciekawostką niech będzie fakt, że najnowsze badania pokazały, że osoby, które obsesyjnie skupiają się na byciu szcześliwym, tak naprawde są najmniej szczęśliwe. Warto pamiętać by żyć i postępować w sposób zgodny ze sobą i swoimi wartościami.

Czy pieniądze dają szczeście?

To pytanie, które zadaje sobie wielu z nas. Badania pokazaly, że w momencie gdy zaspokoimy nasze podstawowe potrzeby, to tak naprawdę dalszy przypływ pieniędzy nie ma aż takiego wpływu na nasze szczęście.

Obiecaliśmy Wam, że odwrócimy to pytanie i zapytamy.. czy szczęście daje pieniądze?

Otóż tak! Okazuje się, że ludzie którzy są szcześliwi stają się bogatsi, lepiej zarabiają, a na tle zawodowym odnoszą sukcesy. Wynika to często z życiowego optymizmu i wiary we własne siły, której, jeśli jesteśmy szczęśliwi, po prostu nam nie brakuje.

To była naprawdę wyjątkowa rozmowa, posłuchajcie, bo warto!

Szczęście możemy odnaleźć w sobie właściwie na każdym etapie naszego życia.