Organizatorzy zdradzili, jak wyglądają przygotowania do XVII Marszu Równości w Poznaniu

Już w sobotę 2 lipca odbędzie się XVII Poznański Marsz Równości. Jak co roku, wydarzenie poprzedza Pride Week. Organizatorzy zapraszają na szereg różnych wydarzeń, które rozpoczęły się 25 czerwca i potrwają aż do niedzieli 3 lipca. O szczegółach w programie “Hej Poznań” opowiedział Arek Kluk, przedstawiciel Grupy Stonewall.

To właśnie Grupa Stonewall odpowiada za organizację festiwalu Poznań Pride Week. Poznańskie stowarzyszenie od lat walczy o prawa osób LGBTQIA+. Działania są również nakierowane na edukację społeczeństwa. Po to by budować świadomość oraz przełamywać stereotypy.

Przez cały tydzień mieszkańcy Poznania mogą brać udział w różnego rodzaju ciekawych wydarzeniach. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Można udać się na seans filmowy do lokalnego kina, zapoznać się z przygotowanymi wystawami, czy też wziąć udział w panelach dyskusyjnych.

“Tak działamy od kiedy Grupa Stonewall przejęła organizajcę Marszu Równości. Opakowujemy to wydarzeniami kulturalnymi, integracyjnymi, czy też społecznościowymi” – tłumaczy gość programu.

Zwieńczeniem całego tygodnia atrakcji będzie sobotni Marsz Równości, który przejdzie ulicami Poznania. Remonty w centrum miasta zmusiły organizatorów do zmiany tegorocznej trasy. Pierwszy raz spora jej część będzie przebiegać przez Wildę. Na centrum wydarzania wybrano Plażę Wilda Eco Village. To tam będą działy się najważniejsze rzeczy.

Poznań jest jednym a najaktywniejszych miast w Polsce pod względem eventów związanych z walką o prawa osób LGBTQIA+. Działania są tu prowadzone tak naprawdę przez cały rok. Sam Marsz Równości również cieszy się sporym zainteresowaniem.

“Jeżeli chodzi ilość eventów, to Poznań jest przed Warszawą”mówi Arek Kluk.

Więcej szczegółów w wywiadzie, który miał miejsce w poniedziałkowym programie “Hej Poznań”.