Ciężarówką wywoził odpady do lasu. “Przyłapała” go fotopułapka

Odpady zielone na… tereny zielone? Zdecydowanie nie. Zamiast wywieźć je na Gratowisko, ktoś postanowił regularnie pozbywać się ich na terenie przy ul. Bukowskiej. Nie wiedział jednak, że jego występki zostały nagrane przez ukrytą kamerę.

 

Odpadami zielonymi są te naturalne, które nie nadają się do kompostowania, a nie mogą trafić do odpadów zmieszanych. W Poznaniu można je przekazać na Gratowisko. Nie wszyscy jednak chcieli korzystać z takiego rozwiązania, ale szybko przekonali się, że zaśmiecanie terenu ma swoje konsekwencje.

Strażnicy Miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie od jednego z pracowników Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP, który zauważył, że na terenie zielonym przy ul. Bukowskiej, ktoś pozbywa się odpadów zielonych. Podjęto decyzję o zamontowaniu w pobliżu fotopułapki, by móc ustalić sprawcę zaśmiecania.

Przez pewien czas, mimo regularnego sprawdzania nagrań, sprawcy nie było widać. W końcu jednak strażnicy zauważyli ciężarówkę wypełnioną odpadami zielonymi, która wjeżdża na wskazany teren, a następnie wyjeżdża już z pustą naczepą.

Kierowca pojazdu został ustalony na podstawie numeru tablic rejestracyjnych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a także zobowiązany do uprzątnięcia terenu i przedstawienia dokumentu, który potwierdzi, że zrobił to w sposób legalny.